Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

System nadążny za słońcem to zaawansowane rozwiązanie pozwalające znacząco zwiększyć uzysk z instalacji PV. Badania przeprowadzone naukowców z Florida Atlantic University wskazują, że uzyski z trackera mogą być nawet o 30 proc. Większe niż w wypadku klasycznych rozwiązań dla fotowoltaiki.

Tracker fotowoltaiczny KLEVE

Tracker KLEVE to jednoosiowy system nadążny, który umożliwia instalacji fotowoltaicznej śledzenie ruchu słońca i ustawianie konstrukcji w idealnym położeniu.

Tracker fotowoltaiczny KLEVE pozwala na pochylenie paneli fotowoltaicznych ~60 stopni w kierunku wschodnim i zachodnim. Rano moduły są skierowane na wschód, gdzie rozpoczynają swoją wędrówkę i obracają się w ciągu dnia w stronę południa, by wieczorem skierować się na zachód. System KLEVE wyróżnia się małą liczbą komponentów, mniejszą awaryjnością i wysoką trwałością. Płynna integracja ekosystemu zapewnia 99%+ czasu śledzenia.

Parametry trackera fotowoltaicznego KLEVE

Horyzontalny, jednoosiowy tracker fotowoltaiczny od KLEVE [solar] posiada astronomiczny algorytm śledzenia z systemem 3d backtracking, z możliwością dopasowania do terenu. Napędzany niezależnymi silnikami z przekładnią dla każdego trackera, został zaprojektowany do szybkiego i łatwego montażu, bez spawania oraz bez wiercenia. Tracker fotowoltaiczny KLEVE to stal konstrukcyjna HDG lub z powłoką ZM oraz bezobsługowe łożyska z tworzywa. Minimalny prześwit między panelem a gruntem to 300-500 mm, w zależności od strefy śniegowej.

Dodatkowe funkcje trackera fotowoltaicznego to między innymi: adaptacyjne nadążanie dla nierównego terenu, konfigurowalne ograniczenia kąta w zależności od prędkości wiatru, procedura oszczędzania baterii w pochmurne i zimowe dni czy limity dynamiczne.

Tracker zwiększa nie tylko wydajność, ale także niezawodność systemu fotowoltaicznego.

Zainwestuj w przyszłość z trackerem fotowoltaicznym KLEVE!

Tracker fotowoltaiczny KLEVE to nie tylko inwestycja w nowoczesność, ale także w wydajność i zrównoważony rozwój. Nasze trackery otwierają drzwi do nowych możliwości w produkcji energii odnawialnej, zapewniając maksymalne korzyści dla Twojego przedsięwzięcia. Dzięki precyzyjnemu śledzeniu ruchu słońca, tracker fotowoltaiczny KLEVE zapewnia optymalne wykorzystanie promieniowania słonecznego, zwiększając wydajność i efektywność Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Zaufaj naszym innowacyjnym rozwiązaniom, doświadczeniu w branży i przekonaj się, jak tracker fotowoltaiczny KLEVE może przekształcić Twoją wizję zrównoważonej przyszłości w rzeczywistość.

Już dziś budujemy wspólne jutro.

Subscribe for the updates!